7 Soruda Açık Kapı

7 Soruda Açık Kapı
14 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 121 kez okundu.

Güleryüz ,samimiyet ,milletin kapısında ..

1-Açık kapı nedir ?

Tüm valiliklerde ve İstanbul ,Ankara İzmir illerinin merkez ilçe kaymakamlıklarında hayata geçirilen vatandaşların talep ve önerilerini konusunda uzman olan personel aracılığı ile iletebildikleri tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği ,takibi yapılarak hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı yeni bir kamu hizmeti anlayışıdır.

2-Açık kapı sistemi neyi amaçlar?

Vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyip taleplerin ve öneriler eşliğinde hızlı ve doğru çözümler üretmeyi ,devlet vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmayı amaç edinir.

3-Açık Kapı Birimleri nerededir?

Tüm il valiliklerinin ve İstanbul ,Ankara ,İzmir,illerindeki merkez ilçe kaymakamlıklarının girişlerinde bulunmaktadır.

4-Açık Kapı sisteminden kimler faydalanabilir?

Tüm vatandaşlar faydalanabilir.

5-Açık Kapı sitemine nasıl başvuru yapılabilir?

Açık kapı sistemine bizzat başvurularak ,ayrıca www.acikkapi.gov.tr adresinden de ulaşılabilir. Ayrıca iphone kullanıcıları için appstore mağazasından uygulama indirilerek ve google play store mağazasından da android kullanıcıları için uygulaması indirilerek ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

6-Açık kapıya başvuru sonrası süreç nasıl işler ?

Başvurunuz elektronik sisteme kaydedilerek  SMS yoluyla tarafınıza başvuru numarası gönderilir.

Başvurularınız açık kapı sorumluları tarafından sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilir.Talep durumuna göre başvuru sahibi ile iletişime geçilir. Başvurular değerlendirilerek en geç 7 gün içerisinde cevaplandırılır.

7-Başvuru sonucu nasıl öğrenilir.?

Başvuru sahibine başvurunun sonuçlandığına ilişkin bilgi SMS yoluyla gönderilir.Bu mesaj geldikten sonra açık kapı birimlerinden ,www.acikkapi.gov.tr adresinden veya açık kapı mobil uygulamalarından başvuruların sonuçları öğrenilebilir.

Etiketler:

Sorular ve Cevaplar

Henüz soru sorulmamış.

Sayfa başına git