BAĞKURLULARA 2 MÜJDE DAHA

BAĞKURLULARA 2 MÜJDE DAHA
11 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 336 kez okundu.

Başbakan  Binali YILDIRIM ‘dan bakanlar kurulu toplantısından sonra bağkurlulara 2 müjde daha……..

  1. müjde bağkurlular daha önceden  asgari 568,22 TL ve Azami tavandan 3693,40 TL prim ödemekteydi… Yeni düzenlemeye göre ise  bu miktarlar  asgari 485,87 TL ye ve azami  3158,12  TL ye  inecek  hayırlı olsun……
  2. müjdeyi de maliye bakanı Ağbal verdi ,, yeni düzenlemeye göreTeşvik paketinde  % 5 lik prim kesintisinden faydalanabilmek için  prim borcunun olmaması ayrıca  borçların taksitle planlanmış olması gerektiği belirtilmekte…Ağbal devamında  borçlarını 2 yıl önce yeniden yapılandırdığı halde ödemede sıkıntı çeken işverene  ikinci bir çıkış yolu sunduklarını belirtti.

    Bu beyanla  birlikte prim borçlarını  yapılandırmış ancak  ödeyememiş olan işverenlere kolaylık tanınacak , bu borçlar taksitler halinde ödenir ise, borçlu vatandaşlar bile beş puanlık prim indiriminden yararlanabilecek.

    Ancak bu vatandaşların beş puanlık prim indiriminden yararlanabilmeleri için yapılandırma haricindeki  prim borçlarını ödemeleri veya 6183 sayılı Kanunun 48 inci maddesine göre taksitli hale getirmeleri   gerekecek.

     

 

 

Etiketler:

Sorular ve Cevaplar

Henüz soru sorulmamış.

Sayfa başına git