ÖĞRENCİLERE İYİ HABER

ÖĞRENCİLERE İYİ HABER
6 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 310 kez okundu.

Turkiye Is Kurumunca devam ettirilen  isbaşı egitim programları sayesinde iş kura kayitli issizlerin ve staj yapan Üniversite öğrencilerinin  kurumda kayitli isyerlerinde sahip olduklari mesleki tecrübelerini uygulayarak  pekistirmeleri, is ve üretim süreçlerini bizzat görerek ustalaşmaları sağlaniyor.Sözkonusu eğitim programına katılarak ücretlendirilmeleri sağlanıyor.

 

Bu programa katılabilmek için gereken şartlar şunlardır….

– 15 yaşını doldurmuş olmak,

– yukarıda belirtildiği üzere kuruma kayıtlı olmak,

– çalışmıyor  olmak gerekmektedir.  Ayrıca 2 yıllık dahil üniversite öğrencisi olanlarda programa

 

dahil ediliyor.

bunun yanında bu İşbaşı eğitimine katılamayacak olanlar ise şunlardır.

İşverenin birinci ve ikinci derece kan AKRABALIĞI veya eşi olanlar ile programın başlama tarihinden önceki 3 aylık dönemde programı düzenleyecek olan işverenin çalışanı olanlar, aynı işveren ile düzenlenecek olan işbaşı eğitim programına  katılamıyorlar..

 

BAŞVURULAR NEREYE ?

İşbaşı eğitim programına katılmak isteyenler öğrenciler, internet üzerinden, hizmet merkezi veya çalışma ve iş kurumu il müdürlüğü ilan panosunda yayımlanan ilanlara internet üzerinden, hizmet merkezi veya il müdürlüğüne giderek başvuru yapabilirler.

Peki işbaşı eğitimine ne kadar para veriliyor? 

Program, yılda azami 320  gün ve haftalık en fazla 45 saat olarak uygulanmakta. Programa katılanlara günlük 50 TL zorunlu giderlerini karşılamak için para veriliyor. Buna göre programa katılanlara aylık olarak net asgari ücret (1.300 TL) düzeyinde para ödeniyor.

İşbaşı eğitimine katılarak staj yapan öğrencilere yapılan yardımlar  ile birlikte iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ile genel sağlık sigortası prim giderleri İş kurumunca karşılanır hükmü yer almaktadır.

Etiketler:

Sorular ve Cevaplar

Henüz soru sorulmamış.

Sayfa başına git