Anneye ayda 1300 TL

Anneye ayda 1300 TL
13 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 10 kez okundu.

Annelere 1300 tl bakıcı yardımı desteği.Annelere 1300 TL bakıcı yardımı desteği sağlanması amacıyla başvurular bugün alınmaya başlanacak.Peki bu yardımdan kimler hangi şartlarda yararlanacak.Ayrıntılar aşağıdaki yazımızda.

Nasil başvuru yapılacak ?

Ön başvuru için kişinin e devlet şifresi ile www.sgkegitimlibakici.org veya www.sgk.gov.tr internet adresinden giris yaparak başvuru yapılabilecektir.ilk 3700 anneye randevuları verilecek.

Destek ne kadar verilecek ?

Destek olarak aylık yaklaşık 1300 tl yani 200 euro yardım yapılacak. Bekar ve özel gereksinimi olan annelere ise 1625 tl ye varan yardım yapılacak.

Ne kadar süre yardım yapılacak?

Çocuk 36 aylık olana kadar bu destekten sadece 32 ay boyunca faydalanabilecek. 2 yaşına kadar çocuğu olan anne bir eğitimli çocuk bakıcısını tam zamanlı sigortalı olarak çalıştırdığında mali destekten yararlandırılabilecek.

Öncelikle hangi iller yararlanabilecek ve diğer şartları neler ?

Ankara,izmir,İstanbul, yararlanabilecek. Aynı evde ikamet etmek en geç kesin kayıt tarihi itibari ile sigortali olarak 4a tam zamanlı çalışmak proje döneminde analık izninde bulunmamak,bakıcının ücretini en az asgari ücret şeklinde ödemek, bakıcı olarak çalışmamak gerekmekte.her anne sadece 1 çocuk için yararlandırılacak.

Etiketler:

Sorular ve Cevaplar

Henüz soru sorulmamış.

Sayfa başına git